W Twojej firmie nadszedł czas na zmiany. W związku z tym poszukujesz nowego pracownika. Jest to jednoznaczne z rozpoczęciem procesu rekrutacji. Potrzeba czasu, nim znajdziesz właściwego kandydata, który spełni Twoje oczekiwania. Wszelkie projekty rekrutacyjne zazwyczaj wiążą się z dużym nakładem pracy osoby rekrutującej kandydatów. Chociaż w każdej firmie proces ten wygląda podobnie, różni się pewnymi unikalnymi procedurami. Przejdźmy przez każdy etap rekrutacji razem. Krok po kroku.  

Warto mieć przy sobie specjalistów z CrossHR

Poszukiwanie pracowników to często potrzeba chwili. Wakat na stanowisku pojawia się wskutek rozwoju firmy, rotacji pracowników lub w związku z koniecznością wprowadzenia zmian. Jesteś w stanie wymienić oczekiwania, jakie powinien spełniać kandydat idealny, ale nie to pochłania teraz Twoją uwagę. Skupiasz się na rzeczach strategicznych, dopinasz budżety, rozmawiasz z kontrahentami. A jednocześnie zdajesz sobie sprawę, jak ważny jest czynnik ludzki w firmie. Dlatego warto mieć koło siebie ludzi od zadań specjalnych z firmy CrossHR. Znamy się na procesach rekrutacji pracowników w firmie i chętnie podzielimy się swoją wiedzą. Nie jesteśmy agencją pracy, ale w zależności od potrzeb klienta, jesteśmy w stanie pomóc na każdym etapie tego przedsięwzięcia.

Outsourcing rekrutacji

Outsourcing rekrutacji to nic innego, jak powierzenie tego procesu w ręce zaufanych specjalistów. Jest to strategia biznesowa, dzięki której oszczędzisz swój czas i zyskasz pewność, że zrekrutowany kandydat odpowiada Twoim potrzebom. Powiedz nam, jakiej pomocy oczekujesz, a my staniemy na wysokości zadania. Możemy być partnerem w trakcie rekrutacji. Przejdziemy z Tobą przez każdy etap i wesprzemy w wyborze odpowiedniego kandydata. Jeżeli zdecydujesz, że mamy przeprowadzić cały proces rekrutacji, nie zawiedziemy Cię. Opierając się na naszym doświadczeniu, możesz być pewien, że podjęte przez Ciebie kroki przybliżą Cię do realizacji wyznaczonych celów.

Co zrobić przed rozpoczęciem procesu rekrutacji?

Przed rozpoczęciem rekrutacji warto zadbać o kilka szczegółów. Po pierwsze dokładnie przeanalizuj budżet, który chcesz na to przeznaczyć. Informacje te warto posiadać przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań. Jest to istotne, gdy chcesz zaoszczędzić. Szacuje się, że outsourcing rekrutacji może przynieść oszczędności nawet do 30% .

By działać efektywnie, musimy zrozumieć zasady funkcjonowania organizacji. W tym celu przed rozpoczęciem procesu rekrutacji, przeprowadzamy rozmowy z kadrą managerską i przełożonymi. Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć profil idealnego kandydata. Zwrócimy uwagę na szczegóły, które z pozoru wydają się mało istotne. W rzeczywistości mają ogromny wpływ na sukces firmy. Dzięki naszym działaniom nie tylko znajdziesz idealnego kandydata, ale ograniczysz rotację w firmie.

Kiedy skorzystać z naszej pomocy?

Specjaliści z naszej firmy działają dwutorowo. Możemy być wsparciem dla działu HR w Twojej firmie. W tym przypadku zwiększymy wydajność pracy działu i ułatwimy podejmowanie decyzji. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, nasi specjaliści funkcjonują jako zewnętrzny dział HR. Przygotujemy szczegółowe dane i raporty, z których otrzymasz informacje dotyczące między innymi kosztów zatrudniania pracownika. Ostateczna decyzja dotycząca nawiązania współpracy z kandydatem, zawsze należy do pracodawcy.

To od Ciebie zależy, kiedy zwrócisz się do nas o pomoc. Być może będzie niezbędna już w chwili, gdy pojawi się potrzeba zatrudniania pracownika.

Potrzebujesz wsparcia? Napisz do Nas!