Wyobraź sobie, że dostajesz narzędzia, dzięki którym większość procesów zachodzących w Twojej firmie zostanie zoptymalizowana. Co to oznacza? Jest to ogromne wsparcie dla każdego przedsiębiorcy. Optymalizacja procesów biznesowych ułatwia codzienne funkcjonowanie, umożliwia skupienie się na strategicznej działalności firmy i w dodatku jest wdrażane zgodnie z potrzebami danego przedsiębiorstwa. A co najważniejsze – narzędzia te są na wyciągnięcie ręki!

Po co to robić?

Jak się miewa Twoja konkurencja? Jeżeli to pytanie jest dla Ciebie niewygodne, to wyraźny znak, że coś tu nie gra. A jak wiadomo w świecie biznesu, konkurencję trzeba mieć na dystans, ale należy znać jej poczynania. W tym miejscu pomoże Ci właśnie optymalizacja procesów biznesowych przeprowadzona przez specjalistów z firmy CrossHR. Powiemy Ci co zrobić, żeby skutecznie wykorzystać posiadane zasoby. Jeżeli odpowiednio wykorzystasz te informacje, nie będziesz musiał długo czekać na efekty. Zauważysz grymas na twarzy właściciela konkurencyjnej firmy. Twojej uwadze nie umkną także wyraźne wzrosty w zakresie: rentowności, wydajności i zadowolenia pracowników.

Jak?

Procesy biznesowe istnieją w każdym przedsiębiorstwie. To, że są obecne, nie oznacza, że ich potencjał jest właściwie wykorzystywany. Przekonaliśmy się, że zazwyczaj procesy te nie są zidentyfikowane. A co dopiero mówić o ich optymalizacji. Przedsiębiorcy zaczynają interesować się tym tematem dopiero w chwili, gdy w życiu firmy nadchodzi czas na zmiany. Dotyczą zazwyczaj sfery organizacyjnej, technicznej lub wiążą się z rozwojem. W zależności od zbadanych potrzeb, nasze wsparcie obejmuje opis tych procesów (tzw. mapowanie). Następny etap to identyfikacja obszarów, które trzeba udoskonalić. W tym miejscu proponujemy szczegółowe rozwiązania optymalizacyjne, które pomagamy wdrażać na każdym etapie.

Optymalizacja procesów krok po kroku

Każde działania wymagają przemyślanej strategii. To klucz do osiągnięcia wyznaczonych celów. Dlatego optymalizacja procesów to zmiany wprowadzone etapowo. Czego możesz się spodziewać? Zaczynamy od analizy tego, co zastaniemy w Twojej firmie. Dzięki temu postawimy diagnozę i opracujemy indywidualny plan naprawczy. Optymalizacja procesów biznesowych to ścisła współpraca z klientem. Przedstawimy konkretne propozycje, które wpłyną na wzrost wydajności i efektywności firmy. Zaproponowane opcje zoptymalizują ponoszone koszty. Wraz z propozycją zmian, otrzymasz od nas plan wdrażania optymalizacji. Nasze działania zakończą się zbudowaniem modelu procesów spójnych ze strategią Twojej firmy. Optymalizacja procesów biznesowych to również zmiany zgodne ze strukturą organizacyjną przedsiębiorstwa.

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Jeżeli wprowadzane do tej pory zmiany w Twojej firmie nie przyniosły oczekiwanych efektów, teraz będzie inaczej. Ku lepszemu doprowadzi Cię strategia zaproponowana przez osoby posiadające doświadczenie w tego typu działaniach. Optymalizacja procesów spowoduje wzrost efektywności w firmie. Twoje przedsiębiorstwo zacznie funkcjonować sprawniej, dzięki jasnemu określeniu zadań poszczególnych pracowników. To nic innego jak struktura firmy, która przestanie być wyłącznie grafiką, a stanie się propozycją uporządkowania działań w organizacji. Wyeliminujemy wszelkie zbędne czynności, które tylko rozpraszały w drodze do osiągnięcia celu. Na dodatek zaproponowane przez nas rozwiązania sprawią, że będziesz konkurencją na rynku. Klucz to zintegrowanie optymalizacji procesów biznesowych ze strukturą organizacyjną przedsiębiorstwa.

Potrzebujesz wsparcia? Napisz do Nas!