Czy Interim Management to temat, którym powinieneś się zainteresować? Tak, jeżeli chcesz podnieść wartość organizacji. To wprowadzenie dobrych praktyk i przetarcie szlaków nakierowane na konkretne cele danej firmy. Jeżeli to brzmi interesująco, nie przechodź obojętnie koło tej publikacji. Zobacz, co możesz zrobić, żeby poprawić funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Interim Management, czyli…

Być może termin Interim Management już obił się o Twoje uszy. Rozwiązanie to w ostatnich latach zyskało na popularności. Powodów należy szukać w pakiecie korzyści, który się z tym wiąże. Interim Management pochodzi z języka angielskiego. Oznacza tymczasowe zarządzanie. Polega na zatrudnieniu doświadczonego doradcy. Osoba ta bazując na ogromnym doświadczeniu i wiedzy, wprowadzi zmiany w Twojej firmie, zażegna kryzys i poprawi funkcjonowanie organizacji. Działa według ściśle określonego planu, by zrealizować konkretne cele. Najważniejszym aspektem w pracy takiego managera jest czas na wykonanie projektu. Dla właścicieli firm wiąże się to z ogromnymi korzyściami. Jakimi?

Pakiet korzyści

Interim Manager to pracownik tymczasowy. Zatrudniasz go w firmie na określony czas, żeby wykonał konkretne zadania. Zatem zyskujesz podwójnie. Z jednej strony otrzymasz pakiet naprawczy firmy, który zostanie od razu wdrożony. A z drugiej – pracownika, który działa efektywnie i nie wymaga zatrudnienia na stałe. Taka możliwość to szansa na ograniczenie kosztów. Jednocześnie angaż managera oszczędza Twój czas. Jego doświadczenie sprawia, że skupia się na realizacji celów już od pierwszego dnia pracy. Posiada ogromną wiedzę techniczna i pozatechniczną, która jest przydatna do wykonywania konkretnych zadań w firmie. Interim Manager nie tylko wprowadzi potrzebne zmiany, ale także przygotuje organizację pod dalsze zarządzanie według przyjętego schematu.

Przykładowe zadania Interim Managera

No dobrze, ale czym właściwie zajmuje się taki Interim Manager? Słowo zarządzanie brzmi dla Ciebie zbyt ogólnie. Żeby przybliżyć Ci sylwetkę tymczasowego pracownika, podamy kilka zadań, na których skupia się taki specjalista. Przede wszystkim jego celem jest naprawa problemów, które mają negatywny wpływ na funkcjonowanie firmy. Zajmie się sprzedażą: zwiększy jej zasięg i efektywność. Zbuduje i poprowadzi zespół handlowców. Będzie czuwał nad ich pracą i wskaże działania, które doprowadzą do realizacji założeń. Przyjrzy się procesowi produkcji po to, by poprawić jej wydajność. Przeanalizuje i zdiagnozuje kulturę organizacyjną Twojej firmy. Jeżeli zaistnieje taka konieczność, wdroży nową strukturę. A to wszystko z myślą, by obniżyć generowane do tej pory koszty.

Pracownik na zastępstwo

Interim Manager to także osoba, która z powodzeniem zastąpi nieobecnego managera w Twojej firmie. Oznacza to, że ominie Cię proces rekrutacji i nie będziesz musiał zatrudniać kogoś na miejsce nieobecnego pracownika. W dzisiejszych czasach znalezienie doświadczonego pracownika wcale nie jest takie proste. Zwłaszcza, gdy chodzi o osobę, która ma pełnić tak ważną funkcję w firmie. Z naszego doświadczenia wynika, że zatrudnienie Interim Managera to jedyne słuszne wyjście z powyższej sytuacji. Nieobecność Twojego pracownika może poważnie zachwiać porządkiem organizacyjnym w firmie. Dlatego warto tymczasowo przekazać obowiązki doświadczonemu specjaliście od zarządzania.

Potrzebujesz wsparcia? Napisz do Nas!