Za sukcesem firmy zawsze stoją ludzie, których zatrudniasz. Pewnie zdążyłeś się już przekonać, że bez dobrych i zaangażowanych pracowników każdy projekt kończy się porażką. Gdzie tkwi problem? W motywacji. Jest to jedna z najtrudniejszych kwestii, z którą na co dzień zmaga się wielu pracodawców. W rozwiązaniu tego problemu tkwi sukces każdego przedsiębiorcy niezależnie od tego, jak duży biznes prowadzi. Jeżeli chociaż raz do Twoich myśli zakradło się pytanie jak skutecznie motywować pracowników? – jest to treść, która nie powinna Ci umknąć.

                                          

Motywowanie pracowników

Motywacja pracowników to jeden z najlepiej zrozumiałych dla wszystkich procesów, które powinny zachodzić w każdej sprawnie działającej firmie. Tutaj widać jak na dłoni to, co w naszej pracy najbardziej fascynujące, czyli styk procesów i ludzi oraz dynamikę nimi rządzącą. Praktyka pokazuje jednak, że niedopasowane procesy obniżają motywację, a pracownicy bez odpowiednich narzędzi nie są w stanie działać efektywnie. Pracownik, który początkowo pojawia się w pracy zmotywowany, a gdzieś po drodze motywację tę traci - ale nie traci jej bez powodu. Jakieś okoliczności musiały wpłynąć na zmianę jego postawy, a naszym zadaniem jest zdiagnozowanie tego wpływu i wypracowanie trwałej zmiany.

Motywacją i zaangażowaniem pracowników zajmujemy się na każdym poziomie: motywacji płacowej, motywacji pozapłacowej czy elementów organizacji, które wpływają na motywację pracowników w dłuższej perspektywie. Wykonujemy badania poziomu zaangażowania wraz z rekomendacjami zmian i ich wdrożeniem; w razie potrzeby działamy też na poziomie poszczególnych zespołów.

Narzędzia motywowania

Jesteśmy po to, by wyposażyć Cię w narzędzia motywowania pracowników. Dzięki nim sprawisz, że Twoja firma będzie funkcjonowała jak doskonale naoliwiona maszyna. Przekonasz się, jak niewiele trzeba, żeby zaangażować pracowników w osiągnięcie wspólnego celu. Opowiadamy się jednak za mniej radykalnymi sposobami. Dlatego celujemy w środki zachęty i perswazji. Są to dwa narzędzia, dzięki którym przy minimalnym nakładzie sił jesteś w stanie zintegrować cele obu stron: firmy i pracownika. 

Jak motywować pracownika?

O ile kwestia motywacji pracowników jest dla wszystkich zrozumiała, o tyle problem stanowi wybór odpowiednich narzędzi. Każdy człowiek jest inny. W związku z tym warto poznać jego oczekiwania. Dlatego skorzystaj z naszych umiejętności i posiadanego doświadczenia. Zbadamy potrzeby i oczekiwania pracowników. Dzięki temu wskażemy Ci narzędzia motywowania, którymi warto się posłużyć. Stosowanie przymusu prowadzi do utraty zaufania i problemów komunikacyjnych. Z czasem dochodzi do tego zniechęcenie i spadek motywacji w zespole. Przekłada się to na wyniki, które szybują w dół. Dlatego warto wybrać sposoby motywowania pracowników, które zostaną przez nich docenione. Tylko w ten sposób jesteś w stanie zbudować zespół lojalnych i zaangażowanych pracowników. A my chętnie powiemy Ci, jak to zrobić.

Potrzebujesz wsparcia? Napisz do Nas!